ІСТОРІЯ ШКОЛИ

/Files/images/1_1.jpg Перша школа в Косові з’явилася в 1821 р. і називалася народною. У 1860 р. школа стала трикласною, а в 80-х роках ХІХ ст. -шестикласною. На початку ХХ ст. в Косові вже існувало дві школи – чоловіча й жіноча, обидві п’ятикласні. Навчання в них проводилося українською мовою.

З приходом польської влади ( 1920-1939 рр.) школи в містечку стали семикласними. Навчання проводилося тільки польською мовою.

Після розпаду Польщі почала діяти перша українська гімназія в Косові, проте проіснувала вона лише кілька місяців./Files/images/фото учнів і вчителів 7 класу 1932 р..jpg

На початку 1940 року шкільна система зазнала значних змін, а саме: було запроваджено радянську десятикласну систему. Тому, в місті було створено дві середні школи: СШ №1 у центрі міста та СШ №2 на Москалівці.

За часів німецької окупації десятирічки в Косові закрили, натомість діяла лише одна семирічна школа.

Із 1946 року тривалий час директором школи був Іван Михайлович Михайлюк, який мав великий авторитет як учитель та керівник освіти в районі і був удостоєний звання «Заслужений вчитель школи УРСР».

У 1959р. середня школа перейшла в новозбудоване приміщення неподалік районного Будинку культури.

/Files/images/normal_vchiteli-1-shkoli 1976.jpg Протягом двадцяти чотирьох років школу очолював Ярослав Васильович Гушман. Саме за період його керівництва було збудоване теперішнє приміщення школи та створена сучасна навчально-матеріальна база.

У 1975р. школа перейшла в нове приміщення і отримала назву Косівська середня школа № 1.

Кiлькiсть переглядiв: 608

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.